Ознака : кенеди

Секојдневие

Облечете се женствено како Џеки Кенеди: Ваквиот стил никогаш нема да излезе од мода! (ФОТО)

Еспресо
Без оглед на летните трендови, стилот на Џеки Кенеди Оназис беше и остана еден од ултимативните формули за шик жешки денови. Таа е особено позната...
Филм и ТВ

Ќе има нов „Кум“, а Ал Пачино е во главната улога!

Еспресо
Ал Пачино (79) ќе го игра некогашниот бродски тајкун Аристотел Оназис во претстоечката биографска драма Nemesis, пренесува порталот Greek Gateway. Филмот ќе го режира бразилскиот...
Лајфстајл Сцена

ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него… (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Филмската дива Мерлин Монро му ја отпеа „Среќен роденден, господине претседателе“ на американскиот лидер Џон Ф. Кенеди, а се појави во долг фустан, под кој...
Секојдневие

АФЕРА ШТО ЈА ОДНЕСЕ ВО СМРТ: Сите тајни за животот и смртта на Мерилин Монро (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
На 5 август 1962 година Мерилин Монро е пронајдена мртва. Важи за светски секс симбол и за една од најпосакуваните жени, но пред Мерилин Монро,...