ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него… (ФОТО+ВИДЕО)

Филмската дива Мерлин Монро му ја отпеа „Среќен роденден, господине претседателе“ на американскиот лидер Џон Ф. Кенеди, а се појави во долг фустан, под кој всушност не носеше долна облека.

Мерлин му пееше на Настанот за собирање на средства на Демократката партија во Њујорк неколку денови пред неговиот 45 роденден во мај 1962 година, што покрена и гласини во кои се наведуваше дека таа има некаква врска со Кенеди и неговиот брат Роберт.

Анегдотата за Мерлин откриена во новата книга потекнува од колумнистката Маурин Довд, која им кажала на писателите на книгата, Еш Картер и Сем Кашнер, што и пренеел нејзиниот пријател за вечерата.

Ми кажа: Стоев веднаш зад Мелин кога му ја отпеа роденденската песна на претседателот и се случи навистина чудна работа. Нејзиниот фустан се помрдна во моја корист и тогаш забележав дека навистина не носеше долна облека“, изјави Маурин.

Овој фустан беше продаден на аукција во Лос Анџелес за вртоглави 4,8 милиони долари во 2016 година.

Слични објави

Еуфорија во домот на Цеца: Смислено е и име за бебето!

Igor

Колку често среќните луѓе водат љубов?

Igor

Ги следи трендовите: Џулија Робертс на 52 години во најпосакуваните панталони за оваа сезона (ФОТО)

Еспресо

Никол Кидман и нејзината двојничка: Сличноста е неверојатна! (ФОТО)

Igor

Згодната ќерка на Здравко Чолиќ е главна на Инстаграм: Малечката Уна објавува жешки фотографии од кои застанува здивот! (ФОТО)

Васко Спасоски

МОЖЕТЕ ЛИ БЕЗ ЛЕБ? Еве што ќе се случи ако целосно го исфрлите од исхраната

Igor

Остави Коментар

дваесет + дванаесет =

Слични објави

Какви здолништа се „маст хев“ за оваа есен (ФОТО)

Igor

Ако не сте послушни граѓани, тогаш ќе имате проблем со мене! Марија Шерифовиќ се закани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џастин Бибер ги запрепасти фановите со оваа фотографија! (ФОТО)

Еспресо

Ким Кардашијан со нова фризура! Ваква досега ја немаме видено (ФОТО)

Igor

Луна по раскинувањето со Марко се врати на старата љубов – погледнете кој е! (ФОТО)

Слободен печат

Овие хороскопски знаци најмногу изневеруваат!

Igor