16.8 C
Скопје
01:36 - 26 мај, 2024

Ознака : пееше

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Снимка стара 25 години: Вака ЦЕЦА пееше на прославата на Црвена ѕвезда! (ВИДЕО)

Еспресо
Пејачката се Светлана Цеца Ражњатовиќ, на Инстаграм објави видео од прославата на Црвена ѕвезда од далечната 1995 година. Истата година кога се омажи за Жељко...
Секојдневие

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Еспресо
Индонезијката Џанах учествуваше во музичкиото натпреварување „Liga Dangdut Indonesia” каде пееше како славеј, разнежнувајќи го жирито, а потoа откри дека нејзината мајка страда од напреден...
Uncategorized

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...
ЛајфстајлСцена

ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него… (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Филмската дива Мерлин Монро му ја отпеа „Среќен роденден, господине претседателе“ на американскиот лидер Џон Ф. Кенеди, а се појави во долг фустан, под кој...