11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : загреб

Здравје Истражувања Слајдер

РАДИОХИРУРГИЈА ЗАГРЕБ: Болница со фасцинантни резултати во третманот на најтешките форми на рак

Еспресо
Кога часовникот ќе отчука 8 часот, советот во специјалната болница „Радиохирургија Загреб“ започнува со работа. На масата седат истакнати хирурзи, онколози, физичари, радио-онколози, сите луѓе...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Јелена Јованова наполни 36 години: Мене филтер не ми треба! (ФОТО)

Васко Спасоски
Денес, Јелена Јованова Периќ слави роденден. На своето стори на Инстаграм постави фотографија под која напиша „36 и не ми треба филтер“! Со полни 36...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

Влатко Стефановски упати музички поздрав за Италија – слушнете и уживајте! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Самоизолацијата не ми паѓа тешко. Стално наоѓам нешто да работам. Или свирам или правам музика. Пишувам во компјутер и ако уловам некој добар филм уште...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Земјотресот и ја оштети куќата, па водителката Николина Пишек објави фотка од ќерката и упати силна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски
Утрото на 22 март земјотрес со јачина од 5.5 според Рихтер го погоди Загреб и придизвика голема материјална штета. Помеѓу погодeните домови е ѝ семејната...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Маја Шупут: Ништо не може да не спречи да се бакнуваме (ФОТО)

Еспресо
Разменуваат нежности со сопругот… Пејачката Маја Шупут ги почитува упатствата за социјалната дистанцираност па поголем дел од времето го поминува дома, со сопругот Ненад Татаринов....
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Никогаш посреќни: Тони Цетински со сопругата се преселија во стан од 40 метри квадратни, а причината ќе ве растажи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најпознатите музичари на овие простори – Тони Цетински (50), неодамна со сопругата Дубравка (35) се пресели од родниот Ровињ во Опатија и тоа...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Поранешната пејачка на „Колонија“, Индира доживеа сообраќајна несреќа (ФОТО)

Васко Спасоски
Поранешната пејачка на групата „Колонија“, Индира Левак вчера доживеала сообраќајна несреќа во Загреб, кога комбето во кое била со својот тим, удрил во автомобил од...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Затоа е ГОЛЕМ: На Раде Шербеџија не му е проблем да чека во ред како и сите останати луѓе!

Васко Спасоски
Славниот актер Раде Шербеџија гостуваше во емисијата „Во свој филм“, каде зборуваше за богатата кариера во својот живот. На самиот почеток откри дека неговиот татко...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Балканските ѕвезди ги наполнија сметките за Нова година: Рекордно најскапи настапи во Скопје и во Будва

Слободен печат
Во најлудата ноќ балканските естрадни ѕвезди заработија вртоглави суми, пишуваат српските медиуми. Цеца Ражнатовиќ во елитниот белградски хотел направила фантастична атмосфера, а сцената ја делела...
Uncategorized

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...