21.8 C
Скопје
18:08 - 30 мај, 2024

Ознака : маја

БалканСлајдерСцена

(Фото) Сопругата на Драган Бјелогрлиќ ја нарекуваат српска Моника Белучи, еве зошто

Еспресо
Сопругата на српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ не ја гледаме често во јавност. Но не напразно ја нарекуваат српската Моника Белучи. Драган и Маја...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕКРАСНИОТ ТАЈЛАНД: Заливот Маја отворен по четири години

Еспресо
Познатиот залив Маја во Тајланд, кој се прослави по снимањето на филмот „The Beach“ (2000) со Леонардо ди Каприо, по речиси четири години повторно е...
UncategorizedВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииСлајдер

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) БАБА АНЧЕ ОД АМЕРИКА НИ НАПРАВИ МАЈАЛНИК: Најстар рецепт за лепче на нашето поднебје

Ј.К.Д
Прекрасната и секогаш насмеана баба Анче која живее во Детроит, Америка, кадешто ја промовира македонската, старинска, традиционална кујна, овојпат ни направи мајалник познат и како...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Маја Шупут: Ништо не може да не спречи да се бакнуваме (ФОТО)

Еспресо
Разменуваат нежности со сопругот… Пејачката Маја Шупут ги почитува упатствата за социјалната дистанцираност па поголем дел од времето го поминува дома, со сопругот Ненад Татаринов....
Uncategorized

Од нејзиниот мини фустан ќе добиете главоболка – Маја Шупут ги распамети фановите (ФОТО)

Слободен печат
Маја Шупут не престанува да воодушевува со своите екстравагантни модни комбинации во кои привлекува внимание каде и да се појави. Популарната пејачка на Инстаграм објави...
ЛајфстајлСцена

ТРАНСФОРМАЦИЈА: Маја Оџаклиевска повеќе НЕ ИЗГЛЕДА КАКО ПРЕТХОДНО, коментарите не престануваат (ФОТО)

Igor
Пејачката Маја Оџаклиевска неодамна се појави во емисијата „Ексклузив“ на „Првата српска телевизија“, а гледачите биле маѓепсани од нејзината трансформација. Имено, Маја некогаш буквално владееше...
ЛајфстајлСцена

Можеби ЕДВАЈ ДИШЕ во него, но и стои БРУТАЛНО ДОБРО! (ФОТО)

Igor
Маја Шапут (40) е една од најзгодните хрватски пејачки, а оваа дама е многу популарна и активна и на Инстаграм, каде секојдневно ги радува следбениците...