ТРАНСФОРМАЦИЈА: Маја Оџаклиевска повеќе НЕ ИЗГЛЕДА КАКО ПРЕТХОДНО, коментарите не престануваат (ФОТО)

Пејачката Маја Оџаклиевска неодамна се појави во емисијата „Ексклузив“ на „Првата српска телевизија“, а гледачите биле маѓепсани од нејзината трансформација.

Имено, Маја некогаш буквално владееше на јавната сцена, а во последните петнаесет години се одлучи целосно да се повлече од јавноста, па сега ја гледаме само како гостинка во некои ТВ емисии.

Иако ги собра сите симпатии на јавноста со својата посветеност на аутистичниот внук и подготвеноста за неговата состојба да говори јавно, факт е дека нејзиниот физички изглед доста се променил, па така Маја изгледаше речиси непрепознатливо.

принтскрин

Сепак, иако гледачите на оваа телевизија едвај ја препознаа, тие на социјалните мрежи наведоа дека новата фризура и стои одлично, и дека изгледа како вистинска дама.

принтскрин

Слични објави

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Igor

Нема турнеја за 2020 година: Откажан концертот на „Пласибо“ во Скопје

Еспресо

Еминем прозборе за тешките денови: „Имаше денови кога лежев во кревет, плачев и голатав таблети…“ (ФОТО)

Igor

Пронајдено мртво тело на Плејбој зајачица, оставила и проштално писмо (ФОТО)

Еспресо

„Либеро бенд“ го претстави новиот проект „1000“ ВИДЕО

Igor

Менаџерот и кумот на Јоксимовиќ, Бане Обрадовиќ го победи коронавирусот по тешката борба!

Еспресо

Остави Коментар

5 × 4 =

Слични објави

Вереникот на Џеј Ло ја исплука Кајли Џенер: Џабе што е богата, глупава е како цигла (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

ГОЛЕМА ЉУБОВ: Водителот на Евросонг лудо вљубен во својот сопруг

Igor

Холивудскиот предатор префрлен во затворот во кој робува убиецот на еден од најдобрите музичари на сите времиња! (ФОТО)

Васко Спасоски

КЕЈТИ ПЕРИ настапи со перика составена од 76 помали перики (ФОТО)

Igor

Ѕвездата на „ПЕДЕСЕТ НИЈАНСИ СИВА“ веќе го нема својот заштитен знак

Igor

Софче Џорлева го победи коронавирусот – Нејзиниот син со порака до сите кои се уште не веруваат дека тој постои!

Еспресо