Tag : Еспресо

Еспресо Шоу биз

Телохранителот на Тупак се врати од мртвите и даде докази дека раперот е жив! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Мајкл Најс, некогашниот телохранител на прочуениот рапер Тупак Шакур, наводно се вратил од мртвите, желен не само да објасни како ја лажирал својата смрт, туку...
Еспресо Убавина

Послушајте го советот од Јапонките – Намалете 10 години со само една маска (ФОТО)

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
Еспресо Шоу биз

Еди Марфи жали поради оваа пропуштена улога (ВИДЕО)

Слободен Печат
Еди Марфи откри која е улогата што ја пропуштил и се кае поради тоа. 58-годишниот актер во оваа недела гостуваше во шоуто кај Џими Фалон,...
Еспресо Убавина

Меган Маркл со момчето од средно: Се појави фотографија од божиќна забава од пред 22 години!

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави фотографија од Меган Маркл, која сега има 38 години, од времето кога одела во средно училиште. Фотографијата настанала во 1997...
Еспресо Шоу биз

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во „Твоето лице звучи познато“ (ФОТО)

Слободен печат
Даниел Кајмакоски повторно ги освои симпатиите на публиката и заедно со Ивана Петерс се победници во специјалната сезона на „Твоето лице звучи познато“. Чекот од...
Ви Препорачуваме Еспресо Храна

Д-р Митов за „Слободен печат“: Kако и што да јадете за празниците без да се прејадете

Igor
Човековото тело се развива илјадници години и секогаш наоѓало начин како да се прилагоди на променетите услови, но никогаш не успеало да го совлада прекумерниот...
Еспресо Хороскоп

Дневен хороскоп за 21 декември 2019: На Јарецот нема да му недостига страст, а Бикот конечно ќе мрдне од мртвата точка

Слободен Печат
ОВЕН Ќе развиете нова стратегија на работни односи која ќе доведе до задоволство и пофалби. Полека препуштете се на другите да ве водат, не мора...
Еспресо Мода

Незаборавни! Најубавите селебрити венчаници на деценијата! (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на последнава деценија многу познати дами прошетаа до олтарот во венчаници кои ја маѓепсаа јавноста. Да се потсетиме на оние за кои најмногу...