10.8 C
Скопје
05:22 - 23 мај, 2024

Ознака : ТЛЗП

Uncategorized

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во „Твоето лице звучи познато“ (ФОТО)

Слободен печат
Даниел Кајмакоски повторно ги освои симпатиите на публиката и заедно со Ивана Петерс се победници во специјалната сезона на „Твоето лице звучи познато“. Чекот од...
Uncategorized

Сем Смит од Македонија: Кајмакоски покажа како се пее и победи во ТЛЗП (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот преставник Даниел Кајмакоски победи во полуфиналето на ТЛЗП . Тој имаше одличен настап откако ја изведе баладата “Lay me down” на Сем Смит. Членовите...