20.8 C
Скопје
16:33 - 30 мај, 2024

Ознака : насловна

Uncategorized

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во „Твоето лице звучи познато“ (ФОТО)

Слободен печат
Даниел Кајмакоски повторно ги освои симпатиите на публиката и заедно со Ивана Петерс се победници во специјалната сезона на „Твоето лице звучи познато“. Чекот од...
Uncategorized

ШОКАНТНО: Се преправала дека е мртва за да престанат, Мерил Стрип ја тепале до бесвест!

Слободен печат
Мерил Стрип (70) со својата насмевка на лицето долго ја криеше тагата која ја носи со себе, па дури пред неколку години се одлучи да...
Uncategorized

ОДЛУКАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве кои се најдобро облечените дами за 2019 година (ФОТО)

Слободен печат
Оваа година на топ листата со 25 најдобро облечени дами за 2019 година се појавија и некои нови и неочекувани имиња, додека познатите модни кралици...
Здрави навики

Не само жените, и мажите се почесто сакаат да се разубавуваат со филери

Igor
Како се приближуваат новогодишните празници, така се повеќе расте интересот за третманите за разубавување со хијалуронски филери кои меѓу другото вклучуваат и пеглање на брчките,...
Uncategorized

Заблескајте во полн сјај на новогодишната ноќ: 6 најубави стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Новата година набрзо присигнува, па време е да започнеме да мислиме во што ќе заблескате на новогодишната ноќ. Кога станува збор за овој период, пожелно...
Uncategorized

„Северина е силувана во име на Хрватска!“ Молк во студиотo по говорот на Ведрана Рудан (ВИДЕО)

Слободен печат
Контроверзната хрватска писателка Ведрана Рудан (70) е жена која е позната како говорник без влакна на јазикот, па така таа гостувајќи во една емисија застана...
Uncategorized

Веќе не изгледа вака: Пинк драстично го смени имиџот! (ФОТО)

Слободен печат
Славната пејачка ги изненади своите фанови со промената, кога пред неколку дена го сподели својот нов изглед на Инстаграм. На фотографијата, која ја лајкуваа скоро...
Спорт

На доделувањето на Златната топка, партнерките на фудбалерите го украдоа шоуто (ФОТО)

Слободен печат
Синоќа во „Theatre du Chatele“ во Париз се одржа свеченото доделување на наградата Златна топка, а оваа година добитник на престижното признание е Лионел Меси....
Uncategorized

Празнично расположение и кај Бекамови, но Дејвид Бекам повторно на мета на јавноста (ФОТО)

Слободен печат
Дејвид Бекам веќе со години е на мета на критичарите бидејќи своите деца ги бакнува во уста. Со последната објава тој повторно предизвика револт и...
Uncategorized

По потресното писмо на Северина, се огласи и таткото на Александар

Слободен печат
Северина во иднина ќе може синот Александар да го гледа само двапати неделно попладне и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер. Ваквата...