9.8 C
Скопје
02:03 - 15 април, 2024

Ознака : Ван Дајк

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Пирс Броснан заблеска во елегантно одело, а неговата необична брада веднаш „им падна во очи“ на сите (ФОТО)

Еспресо
Што велите за имиџот на поранешниот Џејмс Бонд? Славниот актер Пирс Броснан (66) блеска и во седмата деценија од животот. Поранешниот Џејмс Бонд се појави...
Спорт

На доделувањето на Златната топка, партнерките на фудбалерите го украдоа шоуто (ФОТО)

Слободен печат
Синоќа во „Theatre du Chatele“ во Париз се одржа свеченото доделување на наградата Златна топка, а оваа година добитник на престижното признание е Лионел Меси....