10.8 C
Скопје
09:05 - 27 февруари, 2024

Ознака : фудбал

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Каков фудбалер бил Ердоган: Заработувал по 100 долари за победа и бил блиску до трансфер во Фенербахче

Еспресо
Сега претседателот на Турција има свој клуб и целосна контрола над навивачите. Реџеп Таип Ердоган е еден од највлијателните луѓе во историјата на турскиот фудбал....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Колку чинат билетите за трибините на Светското првенство во Катар: До 1.600 евра за важните натпревари!

Еспресо
Одбројувањето може да почне, само уште два дена остануваат до Мундијалот во Катар. Но сте прашале ли колку чинат билетите?   View this post on...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Пасија што трае 70 лета: Бецко е еден и единствен

Горан Величковски
Од дете е по фудбалот, а уште спие со топка. За малку ќе го ангажирале за белградска “Ѕвезда“, ама го процениле дека е кафеански тип,...
ЕспресоСлајдер

Преубавата Ванда Нара нема повеќе трпение- се разведува од Икарди

Еспресо
Брачната двојка Мауро Икарди и Ванда Нара се разведуваат, барем така објави аргентинската убавица на социјалните мрежи . „Многу ми е тешко и болно во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Горан Пандев оди во пензија, сака да биде менаџер

Еспресо
Мојот најстар син има 13 години, а го гледав само во паузите меѓу две првенства. Сакам повеќе да му се посветам на семејството, вели во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кристијано Роналдо: „Ако МАКЕДОНИЈА стигна до тука, тоа е зашто заслужија!“

Еспресо
Ѕвездата на Манчестер Јунајтед одговори на прашање за неговото евентуално последно Светско првенство, а зборуваше и за противниците – Македонија, пред денешниот фудбалски натпревар Македонија-Португалија. ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Нè направија САЛАТА МАЧЕДОНИЈА!“: Најсмешни твитови по фудбалската победа на Македонија

Еспресо
Навистина треба многу да се има смисла за хумор за да се проголта вчерашниот пораз на фудбалерите на Италија од Македонија, кој ги исклучи Италијанците...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Странскиот печат за поразот на Италија од МАКЕДОНИЈА: „ЧИЗМА во задник!“

Еспресо
Странскиот печат стави широк акцент на поразот на Италија од Македонија кој втор пат последователно ги исклучува „аѕурите“ од финалната фаза на Мундијалот. Критиките се...
СветСлајдерСцена

ЗАД РЕШЕТКИ: Поради бившата девојка на Роналдињо повторно му се заканува затвор

Еспресо
Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо доби предупредување дека би можел повторно да заврши во затвор, бидејќи не ѝ го платил месечниот надоместок на својата поранешна девојка....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) НЕМА ДА БИДЕ РАПЕР КАКО ТАТКО МУ: Синот на Сања и Слаткар е надежен фудбалер

M.Р.
Поранешната водителка, манекенка и Мис на Македонија како и сопруга на  раперот Марко Маринковиќ – Слаткар, Сања Николиќ Маринковиќ сподели прекрасни фотографии и видео на...