17.8 C
Скопје
14:48 - 20 април, 2024

Ознака : катар

ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) И вака се сака татковината – ризикуваше затвор, а стана славна: Која е девојката која се соблече топлес навивајќи за Аргентина?

Еспресо
Навивачката на Аргентина, која стана хит на социјалните мрежи откако случајно беше фатена од телевизиска камера како ги разголува градите на финалето на Светското првенство...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Важно убавица е: Маск во Катар со руска пропагандистка, еве што порачува

Еспресо
Корисниците на Твитер ја коментираат фотографијата прашувајќи зошто ова му требало на Маск, има и такви кои не се сигурни дека Маск воопшто знае која...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Моза бинт Насер – кралица на стилот на затворањето на Светското првенство: И задолжителната марама може да изгледа холивудски

Еспресо
Сопруга на поранешниот и мајка на сегашниот емир на Катар уште еднаш покажа дека е кралица на стилот. Уште од почетокот на Светското првенство, очите...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Колинда Грабар Китаровиќ стокмена по мерка на стадионот во Катар: Кога деталот ќе ја одигра главната улога

Еспресо
Поранешната претседателка на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ навиваше за фудбалската репрезентација на Хрватска на натпреварот против Мароко на стадионот во Катар. За оваа прилика убавата...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Хаос во Катар: Ивана Нол ги „збудале“ фановите, „вака изгледа мојот ден“

Еспресо
Хрватката и најпознатата навивачка на овогодинешното Светско првенство, Ивана Нол, во центарот на Доха ја снимаше емисијата Shoot for love  и привлече големо внимание кај...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Дуел на стилот: Џорџина Родригез во друштво на шеика Моза Бинт Насер

Еспресо
Со девојката на Роналдо, Џорџина во Катар се и децата Кристијан Роналдо Јуниор, близнаците Ева и Матео и Алана Мартина. Вчера убавицата се сретна со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тешкиот живот на Дејвид Бекам во Катар: хотел од 23.000 евра од ноќ, батлер и приватен готвач

Еспресо
„Го викаме Сер Дејвид, тој има апартман со базен и теретана толку голема што е како хотел во самиот хотел“. Повеќе од амбасадор, крал. Кралот...
БалканВи ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтилСцена

(Фото) Скапа навивачка облека: Колку чини модниот избор на Колинда со која ги собра погледите во Катар

Еспресо
Колинда Грабар Китаровиќ, поранешната претседателка на Р.Хрватска, како што им вети на своите фанови на социјалните мрежи пристигна во Катар и веќе беше дел од...
СветСлајдерСцена

(Фото) Кристијано Роналдо се расоблече на плажа во Катар: го покажа своето извајано торзо и пие кокосова вода

Еспресо
Девојката на португалскиот напаѓач на Манчестер Јунајтед Кристијано Роналдо објави фотографија од него во гаќи за капење на плажа во Катар. Таа ја сподели фотографијата...
ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Убавици од А -листа: Како изгледаат девојките и сопругите на некои од најдобрите играчи на Светското првенство во Катар

Еспресо
Познатата изрека вели дека „фудбалерите најдобро си одговараат со манекенките“, и воопшто не е изненадување што најголем дел од фудбалските ѕвезди кои сега ги гледаме...