21.8 C
Скопје
18:25 - 30 мај, 2024

Ознака : детал

БалканСлајдерСцена

(Фото) Колинда Грабар Китаровиќ стокмена по мерка на стадионот во Катар: Кога деталот ќе ја одигра главната улога

Еспресо
Поранешната претседателка на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ навиваше за фудбалската репрезентација на Хрватска на натпреварот против Мароко на стадионот во Катар. За оваа прилика убавата...
Секојдневие

ФОТО: Токму ваков капут носат сите трендсетерки оваа зима – Ова е водечкиот модел за оваа сезона!

Еспресо
Овој капут многу брзо се најде на самиот врв на модната листа за оваа зима… A, dоколку ги прашате модните експерти, токму овој капут мора...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Брена се вклучи во живо од луксузната вила, вниманието на фановите го привлече еден детаљ зад неа (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Лепа Брена се вклучи во пренос во живо од својата луксузна вила, а некои нејзини фанови забележаа детаљ зад неа кој таа случајно го покажа....
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Цеца без грам шминка на белградскиот аеродром, а поради еден детал ја споредија со Џеј Ло (ФОТО)

Еспресо
Српската пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ се врати во Србија по успешниот концерт во германскиот град Есен, а рано утринава слета на блградскиот аеродром. Цеца пристигна...
Секојдневие

Детаљ кој на секоја жена и дава фигура од песочен часовник: Овој аксесоар повторно е моден хит! (ФОТО)

Еспресо
Најпопуларни ќе бидат неутралните бои, пред се црна, кафена, крем и темно сина. Аксесоарот кој на почетокот на 2000-тa владееше на модната сцена, оваа година...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џеј Ло долго време не прошетала со волку длабоко деколте! Се спушта до папокот, а еден детал ги збуни сите! (ФОТО)

Еспресо
Џенифер Лопез (50) може да облече буквално се што ќе замисли и посака, бидејќи тоа и го дозволува совршено обликуваното тело за кое води сметка...
Секојдневие

Хит моден детаљ за есен и зима: На секоја комбинација и дава луксузен и гламурозен изглед! (ФОТО)

Igor
Оваа година впечатливите марама-венчиња се главен хит за оваа сезона, а доаѓаат во толку убави бои и стилови, што имаат моќ буквално секоја комбинација да...
Секојдневие

Детаљ поради кој обувките ви изгледаат евтино и кич: Вакви модели никогаш не купувајте! (ФОТО)

Igor
За правењето на дизајнерски обувки се користат материјали со висок квалитет, и токму поради тоа таквите обувки изгледаат отмено, но и чинат прилично многу. За...
Секојдневие

НАЈШОКАНТНИОТ ДЕТАЛ кој го призна ДЕМИ МУР: Мајка ми даде на 15 години да ме СИЛУВААТ за 400 долари

Igor
Биографијата на познатата американска актерка Деми Мур под назив „Inside Out“ подигна голема прашина, особено поради некои детали од нејзината младост за кои јавноста не...
ЛајфстајлСцена

Детаљ кој ја откри вистината: КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕ НОВ ЧЛЕН (ФОТО)

Igor
Експертите за британското кралско семејство се уверени дека војвотката Кејт Мидлтон е бремена, а тоа поточно го заклучија на денот кога нејзината ќерка Шарлот тргна...