4.8 C
Скопје
03:46 - 21 април, 2024

Ознака : моден

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) МОДЕН ДЕДО МРАЗ: Каков што заслужуваат жените

Еспресо
Во 2015 година, трговскиот центар „Јоркдејл“ во Торонто го ангажираше Пол Мејсон (57) како „Моден Дедо Мраз“, по што неговите фотографии и видеа беа објавени...
Секојдневие

ФОТО: Токму ваков капут носат сите трендсетерки оваа зима – Ова е водечкиот модел за оваа сезона!

Еспресо
Овој капут многу брзо се најде на самиот врв на модната листа за оваа зима… A, dоколку ги прашате модните експерти, токму овој капут мора...
Секојдневие

Вечен моден класик: Оваа пролет на прво место се наоѓа сакото! Еве како треба да изгледате… (ФОТО)

Еспресо
Дали првата асоцијација за сако ви е – елеганција и деловен стил? Сепак, сакото е нешто што во сончевите пролетни денови може да замени било...
Секојдневие

Уште еден моден погодок на Џенифер Лопез – Популарниот кариран дезен се носи токму вака! (ФОТО)

Еспресо
Вака изгледа стајлингот кој зрачи со елеганција и гламур… Пепито и карираниот дезен, како и елегантните комбинации се моментално многу актуелни во модниот свет. Дизајнерите...
Секојдневие

Моден дебакл: Хајди Клум на мета на потсмев поради својот изглед! (ФОТО)

Анита Митровска
Хајди Клум предизвика големо внимание кога се појави на доделувањето на наградите „amFAR“, која се одржи во Њујорк. Изборот на фустан, можеме слободно да кажеме,...
Секојдневие

Детаљ кој на секоја жена и дава фигура од песочен часовник: Овој аксесоар повторно е моден хит! (ФОТО)

Еспресо
Најпопуларни ќе бидат неутралните бои, пред се црна, кафена, крем и темно сина. Аксесоарот кој на почетокот на 2000-тa владееше на модната сцена, оваа година...
Uncategorized

Меланија Трамп во плиш штикли: Заблеска само како што таа знае! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка по кој знае кој пат да има беспрекорен моден стил. Меланија Трамп (49) во совршена модна комбинација заедно со Доналд Трамп...
Сцена

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Igor
На ревијата на еден бренд Хејли Бибер се појави во стајлинг со кој уште еднаш ја потврди титулата за икона на стилот. Минимализмот отсекогаш е...
Секојдневие

Моден императив на сезоната: Трендот на одела во силни бои продолжува! (ФОТО)

Igor
Секоја дама од стил мора да има едно вакво одело во својата гардероба… Оделата во силни бои дефинитивно се најголемиот тренд оваа сезона. Сите трендсетерки...
Секојдневие

Хит моден детаљ за есен и зима: На секоја комбинација и дава луксузен и гламурозен изглед! (ФОТО)

Igor
Оваа година впечатливите марама-венчиња се главен хит за оваа сезона, а доаѓаат во толку убави бои и стилови, што имаат моќ буквално секоја комбинација да...