Tag : сезоната

Сцена

Водечкиот модел на сезоната: Сите трендсетерки одлепија за теди капутот! (ФОТО)

Igor
Минатата година се појави и предизвика општо воодушевување меѓу припадниците на поубавиот пол. Моделот на капутот, попознат под името теди е апсолутен хит и оваа...
Живот

Моден императив на сезоната: Трендот на одела во силни бои продолжува! (ФОТО)

Igor
Секоја дама од стил мора да има едно вакво одело во својата гардероба… Оделата во силни бои дефинитивно се најголемиот тренд оваа сезона. Сите трендсетерки...
Сцена

Модните експерти велат дека се вистински хит на сезоната: Враќање на сандалите од деведесеттите! (ФОТО)

Igor
Овие сандали владееа со модната сцена на крајот на минатиот век, а сега по 20 години, повторно ја освојуваат модната сцена. Познато е дека модата...
Сцена

Меланија Трамп во една од најпосакуваните бои на сезоната: Совршена опуштена комбинација за пролетта (фото)

Igor
Во последно време првата дама често ја гледаме во розева нијанса, што покажува дека ова е дефинитивно нејзиниот омилен избор за оваа пролет. Меланија и...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian