21.8 C
Скопје
20:24 - 15 април, 2024

Ознака : костим

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Салма Хајек пак се соблече покажувајќи ја женствената фигура: „Бог да го благослови Мексико, Салма и Маргарита!“

Еспресо
Мексиканско-американската актерка Салма Хајек (56) носеше тиркизен костим за капење додека уживаше во коктел во Мексико. Ѕвездата на филмското платно, на Инстаграм ги споделува кадрите...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Андријана Јаневска покажа тело за чиста десетка: Ќе подзинете пред оваа македонска убавина во Тунис

Еспресо
Докажаната музичарка и професорка по виолина, а од друга страна и страсна моторџика, Андријана Јаневска, повторно е во центар на вниманието (и воздишките!), а овојпат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Марта Стјуарт на 81 година позираше за „Спортс илустрејтед“

Еспресо
Познатата писателка,ТВ лице и претприемачка Марта Стјуарт позираше за насловната страница на списанието „Спортс илустрејтед свимсјут“ (Sports Illustrated Swimsuit), во костим за капење. – Кога...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Северина испрати жежок поздрав од Малдиви: Се соблече и покажа совршено тело!

Еспресо
Пејачката Северина Вучковиќ годинава полни 51 година, но не се откажува од соблекување и покажување на своето тело кое, мора да се признае, е во...
СветСлајдерСцена

(Фото) „Авион“ на 60 години: Деми Мур позира во бикини за својот роденден

Еспресо
Американската актерка Деми Мур на својот 60-ти роденден ја покажа својата фигура во костим за капење. Таа ја сподели фотографијата со обожавателите на Инстаграм. На...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез и Бритни Спирс во ист костим за капење, на која подобро ѝ стои хитот за лето 2022?

Еспресо
Двете ѕвезди облекоа ист костим за капење,а и двете се пофалија со костимот на социјалните мрежи. Костимот со секси дизајн и една прерамка (едноделен) е...
СветСлајдерСцена

(Фото) Викторија Бекам им подари на фановите фотографија од Дејвид во секси гаќи; Од Хрватска се „телепортираа“ во Позитано

Еспресо
По претојот во Хрватска, семејството Бекам дел од летниот одмор го поминуваат на Медитеранот. Поточно, Викторија и Дејвид Бекам се сега во Позитано, бисерот на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Купувате нов костим за капење? Внимавајте како го пробувате

Еспресо
Новото истражување кое доаѓа од Медицинскиот факултет во Њујорк тврди дека и покрај тоа што долниот дел на новите костими за капење се заштитени со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневие

Како новиот костим за капење подолго да ви трае, совети што ќе ви сочуваат и пари и нерви

Еспресо
Квалитетните костими за капење не се евтини, па доколку сакате подолго костимот да ви трае треба и соодветно да се грижите за него. Еве неколку...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Маје, мајката на Илон Маск на насловната страница на „Sport Illustrated“ на 74 години

Еспресо
Дури и постарите жени можат да носат костими за капење и да изгледаат добро“, рече манекенката, најстарата што позирала за специјалното издание за костим за...