11.8 C
Скопје
22:22 - 29 февруари, 2024

Ознака : марта стјуарт

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Марта Стјуарт на 81 година позираше за „Спортс илустрејтед“

Еспресо
Познатата писателка,ТВ лице и претприемачка Марта Стјуарт позираше за насловната страница на списанието „Спортс илустрејтед свимсјут“ (Sports Illustrated Swimsuit), во костим за капење. – Кога...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

Џоди Фостер го избегнувала за време на снимањата, а партнерката го напуштила: Ентони Хопкинс предизвикал страв кај блиските со улогата Ханибал Лектор

М. Р.
Џоди Фостер го избегнувала Ентони Хопкинс за време на снимањето на филмот „Кога јагнињата ќе стивнат“ бидејќи цело време се плашела од неговиот лик додека...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Најпознатата домаќинка Марта Стјуарт (79) покажа како изгледа – Нејзината фотографија воодушеви многумина!

Еспресо
Професионалната домаќинка изгледа го знае рецептот за добриот изглед…Таа е божица меѓу домаќинките и во својата бранша е неприкосновена веќе четири децении. Иако има 79...
Здрави навики

Советот на Марта Стјуарт за повеќе никогаш да не ве боли грло! (ВИДЕО)

Еспресо
Телевизиската ѕвезда Марта Стјуарт, која ги учи Американците како да ја уредат својата куќа, како да се ханат, да одгледуваат цвеќе и да живеат, го...