18.8 C
Скопје
20:58 - 15 април, 2024

Ознака : ентони хопкинс

СветСлајдерСцена

(Видео) Ентони Хопкинс слави 47 трезни години: Јас сум излечен алкохоличар 

Еспресо
Легендарниот глумеџ Ентони Хопкинс прослави 47 трезни години. За оваа прилика сними кратко видео во кое сподели неколку свои размислувања за алкохолизмот, но и за...
СветСлајдерСцена

(Видео) Како да не го обожаваме! Ентони Хопкинс танцува за Божиќ: „Роди се слободен, биди слободен“

Еспресо
На познатиот холивудски актер годините не му можат ништо. За Божиќ, облечен во лежерно издание – карирана кошула, фармерки и новогодишна капа, сподели видео со...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

Џоди Фостер го избегнувала за време на снимањата, а партнерката го напуштила: Ентони Хопкинс предизвикал страв кај блиските со улогата Ханибал Лектор

М. Р.
Џоди Фостер го избегнувала Ентони Хопкинс за време на снимањето на филмот „Кога јагнињата ќе стивнат“ бидејќи цело време се плашела од неговиот лик додека...
БалканСветСлајдерСцена

(ФОТО) СРПСКА ГЛУМИЦА СЕ ЗАКИТИ СО ВАЖНО ПРИЗНАНИЕ: Јасна Ѓуричиќ – „Сега имам доказ дека сум европска актерка“

K.A.
Јасна Ѓуричиќ, актерката која ја толкува главната улога Аида во филмот „Quo vadis Aida“, е прогласена за најдобра актерка на 34. Европски филмски награди (ЕФА)....
Филм и ТВ

Ентони Хопкинс ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон!

Еспресо
Ентони Хопкинс во биографскиот филм „Cus and Mike“ ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон, пишува deadline.com. Филмот ќе се темели на книгата од Монтиет...