20.8 C
Скопје
20:44 - 15 април, 2024

Џоди Фостер го избегнувала за време на снимањата, а партнерката го напуштила: Ентони Хопкинс предизвикал страв кај блиските со улогата Ханибал Лектор

Џоди Фостер го избегнувала Ентони Хопкинс за време на снимањето на филмот „Кога јагнињата ќе стивнат“ бидејќи цело време се плашела од неговиот лик додека го снимал филмот.

Дека гледачите имаат слично мислење сведочат и коментарите кои одново и одново го следат прикажувањето на овој несекојдневен филм.

„Се смрзнувам кога го гледам филмот“, „Тој глумеше брилијантно, можеби најдобрата глума досега“, „Тоа е резултат на совршената глума“, „Една од најдобрите улоги во историјата на филмот“ – се само дел од коментарите на фановите на овој филм.

Кога филмот се појави во кината, Марта Стјуарт, со која Ентони Хопкинс во тоа време се забавувал, го прекинала секој контакт со него бидејќи не можела да се одвои од улогата на Ханибал Лектор.

 

 

 

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....