Ознака : мајк тајсон

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Страсната афера на Наоми Кембл и Мајк Тајсон! (ФОТО)

Еспресо
Рори Холовеј, поранешен менаџер и пријател на Мајк Тајсон, во својата книга откри интересни детали од животот на познатиот боксер, а еден од нив е...
Филм и ТВ

Ентони Хопкинс ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон!

Еспресо
Ентони Хопкинс во биографскиот филм „Cus and Mike“ ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон, пишува deadline.com. Филмот ќе се темели на книгата од Монтиет...