16.8 C
Скопје
21:56 - 15 април, 2024

ФОТО: Најпознатата домаќинка Марта Стјуарт (79) покажа како изгледа – Нејзината фотографија воодушеви многумина!

Професионалната домаќинка изгледа го знае рецептот за добриот изглед…

Таа е божица меѓу домаќинките и во својата бранша е неприкосновена веќе четири децении.

Иако има 79 години, Марта Стјуарт изгледа многу помладо. Во тоа можевме да се увериме откако таа сподели слика на Инстаграм на која ја рекламира својата линија за облека.

На споменатата фотографија Марта е во џемпер од својата нова колекција, додека јасно се гледа дека нејзиното лице е свежо и младолико.

Фото: Инстаграм

Коментарите на нејзините обожаватели беа исполнети со пофалби и ласкања на нејзиниот изглед.

Ова не е првпат Марта да ги воодушеви обожавателите со своја фотографија. Имено, ова лето таа сподели селфи фотографија од својот базен и воодушеви со својот младолик изглед.

Бидејќи не го сподели рецептот за својот совршен изглед, можеме слободно да кажеме дека тајната е во добрата исхрана и во почитувањето на сам себе, што Марта го докажа неколку пати досега.

Фото: Инстаграм

Ова се неколку фотографии од почетоците на оваа професионална домаќинка, која преку своите совети, објави, видеа, емисии, интернет страницата, списанијата и книгите им го олесни животот на многу домаќинки во светот…

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Слични објави

Полни срца: Три хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта до крајот на април

jasmina.kantardzieva

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо
Се вчитува....