25.8 C
Скопје
13:18 - 14 април, 2024

Ознака : грло

ЗдравјеИстражувањаСлајдер

БОЛКИ ВО ГРЛОТО ПРЕДИЗВИКАНИ ОД КОВИД: Најважно е навремено да ги препознаете и да се изолирате

М.Р.
Основните симптоми за коронавирус се висока температура и сува, упорна кашлица, тврдат експерти. Сепак, можете да бидете во ризик од коронавирусот доколку чувствувате и болки...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

РАЗЛИКА МЕЃУ ВИРУСНО И БАКТЕРИСКО ВОСПАЛЕНИЕ НА ГРЛОТО: Кое воспаление како се лекува

Еспресо
Постојат голем број на нарушувања при голтањето, како што е чувство на грутка во грлото или болно грло како што е ангина, кои предизвикуваат многу...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ДАЛИ ФУНКЦИОНИРААТ И КАКО БРЗИТЕ ТЕСТОВИ НА ОМИКРОН: Еве зошто не се воопшто сигурни!

Ј.К.Д
Антигенските брисеви можат да ја регистрираат и варијантата на коронавирус Омикрон, но на неа имаат намалена чувствителност. Зошто е тоа така? И што да правиме?...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

НОВИ СОЗНАНИЈА: Омикрон се задржува во грлото и ги поштедува белите дробови

Ј.К.Д
Дали Омикрон навистина повеќе го инфицира грлото, а помалку белите дробови? Се чини дека е така: затоа полесно се шири, но предизвикува помалку сериозни болести....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Вал Килмер: Искашлував крв, креветот беше црвен…

Еспресо
Актерот Вал Килмер (60) се бори со рак на грлото од 2015 година. Поради лошата здравствена состојба, холивудската ѕвезда стана непрепознатлива. Во своите мемоари „Јас...
Здрави навики

Советот на Марта Стјуарт за повеќе никогаш да не ве боли грло! (ВИДЕО)

Еспресо
Телевизиската ѕвезда Марта Стјуарт, која ги учи Американците како да ја уредат својата куќа, како да се ханат, да одгледуваат цвеќе и да живеат, го...
Секојдневие

Спасете се од болките во грлото по природен пат

Еспресо
Студеното и променливо време, карактеристично за есента и за зимата, претставуваат идеална основа за појава на настинки, вирози и грип. Во овој период од годината,...
Здравје

Ве измачува болка во грлото? Ова е најбрзото решение за вас!

Igor
Во овој период од годината кога временската прогноза се менува повеќе пати на дневно ниво ретко кој може да се пофали дека не го мачи...