11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : Болки

Женски печат Секојдневие Слајдер

Кога раѓаш не бираш што ќе гризеш: РАКА НАМЕСТО КОЛБАС

М. С.
Породувањето е еден од најпредизвикувачките моменти во животот на жената. Страв, екстремна болка и возбуда – сосема е логично дека таквиот наплив на емоции нè...
Здрави навики Здравје Семејство Слајдер

Проширени вени и летото: Што да направите за да не се влоши состојбата

Еспресо
Нозете стануваат тешки, уморни, отечени, се појавува вкочанетост, неодредени болки во потколениците и ноќни грчеви во мускулите. Проблемите постојат и кога проширените вени не се...