28.8 C
Скопје
10:33 - 13 јуни, 2024

Ознака : Замор

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Проширени вени и летото: Што да направите за да не се влоши состојбата

Еспресо
Нозете стануваат тешки, уморни, отечени, се појавува вкочанетост, неодредени болки во потколениците и ноќни грчеви во мускулите. Проблемите постојат и кога проширените вени не се...
ЗдравјеСемејствоСлајдер

Ракот на дебело црево сѐ почесто се појавува кај помлади лица, а овој пијалак може да биде причината

Еспресо
Веќе знаете дека слатките пијалаци можат да го зголемат ризикот од разни болести, но новата студија истакнува уште еден пијалак: газираниот кој ги зголемува шансите...