Ознака : пијалак

Гастро марифети

Направете совршен салеп со цимет – совршен сојузник против кашлицата

Igor
Порано салепот го наоѓавме и во чиста форма. Денес пак, сè почесто го наоѓаме во други варијанти и добиен од други билки, но ако веќе...
Здрави навики

НЕ Е САМО ЗА ПИЕЊЕ: За што сè може да ви помогне кафето?

Igor
Ако досега сте го користеле кафето само за пиење, имаме добра вест за вас. Тоа е моќен борец против целулит и други недостатоци на кожата....
Гастро марифети

НЕМА СЛУЧАЈНОСТИ: Пазете се од оние кои обожаваат џин-тоник

Igor
Несекојдневна занимливост поврзана со љубителите на џин-тоник, но и на горчливиот вкус воопшто. Ако сте од оние кои не го сакаат овој пијалак, тогаш проблемот...
Гастро марифети

Ладен пијалак од црвено вино и чоколадо (РЕЦЕПТ)

Igor
Со оглед на тоа што последниве неколку денови навечер времето е прилично ладно, ви ја пренесуваме идејата за чоколадно црвено вино, после кое добро ќе...
Гастро марифети

Домашно топло чоколадо за уживање во дождливите денови (РЕЦЕПТ)

Igor
Подгответе си топло чоколадо за дождливите денови, за целосно уживање. Овој рецепт е многу едноставен и сигурно ќе ви се допадне. Потребни состојки за двајца:...