16.8 C
Скопје
08:05 - 22 мај, 2024

Ознака : мамурлак

ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Руски лекови против мамурлак: Ако претерате со пиење за Нова година, има спас

Еспресо
Покрај сите стереотипи за Русите во однос на вотката и исхраната, постојат и бројни кажувања за начинот на кој се справуваат со мамурлакот. Така, следниот...
ЛајфстајлСекојдневие

Фински научници пронајдоа супер лек против мамурлак

М.Р.
Сите оние кои, по лудата ноќ, можат да молчат само во темна просторија и да чекаат да помине пеколната главоболка и гадењето, сега им наздравуваат...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ВЧЕРА СЕ НАПИВТЕ МАЛКУ ПОВЕЌЕ? Пробајте ги овие руски лекови за мамурлак

Еспресо
Покрај сите стереотипи за Русите во однос на вотката и исхраната, постојат и бројни кажувања за начинот на кој се справуваат со мамурлакот. Така, следниот...
Секојдневие

Шест начини на кои Русите се борат против мамурлакот: Едниот го користел и царот Николај II

Слободен печат
Покрај сите стереотипи за Русите во однос на вотката и исхраната, постојат и бројни кажувања за начинот на кој се справуваат со мамурлакот. Така, следниот...
Секојдневие

Сопствениците на барови ги откриваат своите трикови за мамурлак!

Слободен Печат
Доколку и вие за Нова година претеравте со забавувањето, па ве мачи мамурлак, ви прикажуваме совети од професионалци како да се сносите со таа болка....
Секојдневие

Ако синоќа сте претерале со славење, нема да ја избегнете главоболката: Еве како најлесно да се справите со мамурклакот

Слободен печат
Кога ќе се разбудите и имате чувство дека главата ќе ви експлодира, прво треба да внесете витамини и минерали кои ќе ви помогнат во исфрлање...