Ознака : лекови

Здрави навики

Која е разликата помеѓу парацетамолот и ибупрофенот и дали е безбедно да се земаат заедно овие лекови?

Еспресо
Се будите со главоболка или треска? Веројатно ќе посегнете по најчесто достапните лекови против болки – парацетамол или ибупрофен. Но, некои луѓе не знаат дека...
Лајфстајл Сцена

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Igor
Иако Елтон Џон едно време беше пријател со Мајкл Џексон, работите почнаа да се менуваат како што веќе починатиот пејач старееше. „Го познавав Мајкл од...
Лајфстајл Сцена

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: Јелена Карлеуша итно заминала кај психијатар…

Igor
Во последните неколку месеци животот на Јелена Карлеуша воопшто не е лесен и сосема е очекувано тоа да влијае и врз нејзиното ментално здравје. Иако...