24.8 C
Скопје
15:09 - 30 мај, 2024

Ознака : лекови

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Не е само кетаминот, туку микс од лекови: „Метју Пери ги живееше последните денови со комбинација на супстанции“

Еспресо
Метју Пери остави многу прашања во врска со причината за смртта, меѓутоа, по извештајот за токсикологија, беа откриени многу одговори, вклучително и смртоносната комбинација на...
ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Руски лекови против мамурлак: Ако претерате со пиење за Нова година, има спас

Еспресо
Покрај сите стереотипи за Русите во однос на вотката и исхраната, постојат и бројни кажувања за начинот на кој се справуваат со мамурлакот. Така, следниот...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ве мачат ПРОЛЕТНИ АЛЕРГИИ? 4 природни лекови кои ги имате дома

Еспресо
Пролетта за најголем дел од нас е вистинско задоволство, но сепак оние кои имаат пролетни алергии не се радуваат толку на оваа сезона. Од година...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ВРАЌАЊЕ НА ПРИРОДНОТО: Шест природни лекови против зголемен крвен притисок, а сите ги имаме дома

Еспресо
Ве мачи високиот крвен притисок? Постојат и алтернативни начини за намалување на притисокот. Сирови бадеми Ако секојдневно јадете по шака сирови бадеми може да допринесете...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ТРИ СКРИЕНИ ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕМАТЕ РАМЕН СТОМАК: Зошто сте склони на дебелеење?

Еспресо
Рамниот стомак е сон на секоја жена, но некогаш и покрај диетите и вежбањата, до ваков стомак тешко се доаѓа. Проверете ги трите скриени причини...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

КАКО ДА ЈА СИМНЕТЕ ЗГОЛЕМЕНАТА ТЕМПЕРАТУРАТА: Кои лекови навистина делуваат, а кои бабини деветини се сомнителни

Еспресо
Покачената телесна температура се смета за температурна вредност над нормалната телесна температура – над 37,0 степени, иако има и луѓе чија дневна телесна температура е...
Здрави навики

Која е разликата помеѓу парацетамолот и ибупрофенот и дали е безбедно да се земаат заедно овие лекови?

Еспресо
Се будите со главоболка или треска? Веројатно ќе посегнете по најчесто достапните лекови против болки – парацетамол или ибупрофен. Но, некои луѓе не знаат дека...
ЛајфстајлСцена

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Igor
Иако Елтон Џон едно време беше пријател со Мајкл Џексон, работите почнаа да се менуваат како што веќе починатиот пејач старееше. „Го познавав Мајкл од...
ЛајфстајлСцена

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: Јелена Карлеуша итно заминала кај психијатар…

Igor
Во последните неколку месеци животот на Јелена Карлеуша воопшто не е лесен и сосема е очекувано тоа да влијае и врз нејзиното ментално здравје. Иако...