16.8 C
Скопје
05:04 - 20 мај, 2024

Ознака : тешко

Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДРА БИДИ СИЛНА: Македонската инфлуенсерка соопшти дека ѝ откриле тумор на главата

Еспресо
Македонската инфлуенсерка и модна блогерка Александра Шијакоска која успешно го трасира својот пат, секогаш со позитивна мисла да прави нешто добро за другите и да...
Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

Почина писателката Тања Урошевиќ

Еспресо
По тешко боледување денес почина македонската прозаистка и книжевна преведувачка Тања Урошевиќ. Авторка е на романите „Аквамарин“ (2004), „Превид“ (2008) и „Ура, Арал!“ (2019), збирката...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Тие во 2020 полнат 60 години: Нема да поверувате дека оваа ЈУГОСЛОВЕНКА е родена 1960 година, па ќе се запрашате што правите погрешно (ФОТО)

Еспресо
Влеговме во нова декада, а овие познати лица во 2020 година ќе го дочекаат својот 60-ти роденден, па нека им е среќен! Џејмс Спејдер БОНО...
ЛајфстајлСцена

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Igor
Иако Елтон Џон едно време беше пријател со Мајкл Џексон, работите почнаа да се менуваат како што веќе починатиот пејач старееше. „Го познавав Мајкл од...
Секојдневие

Направете сами средство за отстранување на шминката (РЕЦЕПТ)

Igor
Ова средство за отстранување на шминката е сјајно и за оние кои имаат чувствителна кожа. Не само што е тешко да се најде средство кое...