Tag : боледување

Uncategorized

По кратко боледување почина актерот Бен Крос на 72-годишна возраст

Еспресо
По кратко боледување актерот Бен Крос почина во Виена на 72-годишна возраст, потврди неговата ќерка на Фејсбук, пренесува „Гардијан“. „Со скршено срце ја споделувам со...
Свет Слајдер Сцена

Познатата водителка ја „тресе“ нов скандал – Елен Деџенерес им делела откази на оние што заминувале на боледување

Еспресо
Новите детали поврзани со серијата обвинувања на сметка на Елен од нејзините некогашни вработени, ги згрозија нејзините верни обожаватели, следбеници и поддржувачи. Познатата водителка Елен...
Ви Препорачуваме Култура Лајфстајл

Почина писателката Тања Урошевиќ

Еспресо
По тешко боледување денес почина македонската прозаистка и книжевна преведувачка Тања Урошевиќ. Авторка е на романите „Аквамарин“ (2004), „Превид“ (2008) и „Ура, Арал!“ (2019), збирката...
Лајфстајл Сцена

БОРА ЃОРГЕВИЌ БОЛЕДУВА ОД РАК! Итно потребни пари за лекување, мора да оди на операција

Igor
Бора Ѓоргевиќ, музичар и фронтмен на бендот „Рибља чорба“, наводно има рак на простата, пренесува Еспресо.рс. Бидејќи работата е доста сериозна, Бора наскоро ќе мора...
Здравје

Како најлесно да закрепнете од бронхит?

Igor
Бронхитот е клиничка слика која најчесто треба да се лечи со антибиотик и комбинација од други лекарства препишани од лекар или специјалист. Но, како и...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian