10.8 C
Скопје
02:30 - 28 февруари, 2024

Ознака : бен крос

Uncategorized

По кратко боледување почина актерот Бен Крос на 72-годишна возраст

Еспресо
По кратко боледување актерот Бен Крос почина во Виена на 72-годишна возраст, потврди неговата ќерка на Фејсбук, пренесува „Гардијан“. „Со скршено срце ја споделувам со...