Ознака : урошевиќ

Ви Препорачуваме Култура Лајфстајл

Почина писателката Тања Урошевиќ

Еспресо
По тешко боледување денес почина македонската прозаистка и книжевна преведувачка Тања Урошевиќ. Авторка е на романите „Аквамарин“ (2004), „Превид“ (2008) и „Ура, Арал!“ (2019), збирката...