34.8 C
Скопје
20:25 - 15 јули, 2024

Ознака : 2020

Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО: Игор Џамбазов на оргинален начин ја испрати 2020 година таму каде што заслужува!

Васко Спасоски
Популарниот актер Игор Џамбазов во негов стил ја испрати 2020 година. Имено, Џамбазов на својот профил на Инстаграм сподели видео кое ќе ве насмее.. „И...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО: Каролина Гочева низ фотографии ги покажа убавите моменти од 2020 година!

Васко Спасоски
Познатата пејачка Каролина Гочева на својот профил на Инстаграм сподели неколку фотографии со наслов „Некои убави моменти од 2020 година“. Се разбира, на фотографиите е...
ЛајфстајлСлајдерХороскоп

Дневен хороскоп за последниот ден во 2020 година!

Васко Спасоски
Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе слушнете некои приказни кои ќе ве повредат, но бидете сигурни дека се работи за злоба. Ако работите физичка работа...
Секојдневие

ФОТО: Се остварија сите пророштва на Нострадамус за 2020 година – Пожари, пандемија, криза, но и земјотресите во Хрватска!

Еспресо
Многу толкувања на записите на Нострадамус за оваа година вклучуваат големи пожари, но и земјотреси… Францускиот пророк Нострадамус е автор на една од најпознатите книги...
СветСлајдерСцена

ФОТО: 10 разделби на славните ѕвезди кои ја одбележаа 2020 година – Се распаднаа врските, веридбите и браковите!

Еспресо
Прочитајте кои се најголемите раскинувања на славните ѕвезди во годината која беше одбележана со пандемијата на коронавирусот… 2020 година поради пандемијата на коронавирусот беше многу...
СветСлајдерСцена

Амбер по скандалот со поранешниот сопруг Џони Деп: „Ништо не можеше да ме подготви за 2020“

Еспресо
Актерката Амбер Хард (34) која во последните месеци беше во средина на скандалот, ја отвори душата во интервјуто за странските медиуми. „Ништо не можеше да...
Секојдневие

Топ 5 фризури кои ќе доминираат во 2020 – Толку женствени и елегантни! (ФОТО)

Еспресо
Експертите за коса велат дека оваа година, кога станува збор за украсите, важи правилото – колку повеќе толку подобро… Погледнете кои 5 фризури ќе бидат...
АстроХороскоп

Што е тоа што треба да го пробате според вашиот хороскопски знак во 2020 година?

Еспресо
Секој знак е посебен и има свои одредени карактеристики. Овенот и Рибата нема да ги усреќат исти работи, но доколку ги набљудуваме поединечно, можеме да...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Тие во 2020 полнат 60 години: Нема да поверувате дека оваа ЈУГОСЛОВЕНКА е родена 1960 година, па ќе се запрашате што правите погрешно (ФОТО)

Еспресо
Влеговме во нова декада, а овие познати лица во 2020 година ќе го дочекаат својот 60-ти роденден, па нека им е среќен! Џејмс Спејдер БОНО...
Филм и ТВ

„Златна мечка“ за Хелен Мирен за животно дело на Берлиенале 2020

Еспресо
На филмскиот фестивал во Берлин, Берлиенале 2020, британската актерка Хелен Мирен ќе биде наградена со „Златна мечка“ за животно дело. Мирен за прв пат играла...