20.8 C
Скопје
18:49 - 30 мај, 2024

Ознака : пробате

Дестинации и Дегустации

Морате да го пробате – Направете си за денес превкусен тарт со спанаќ

Еспресо
Израдувајте ги домашните денес со овој превкусен тарт со спанаќ, верувајте, морате да го пробате… Состојки: За тесто: 150 милилитри масло за јадење 5 лажици вода малку...
Дестинации и Дегустации

Грчка пита – Медитеранско задоволство кое топло ви препорачуваме да го пробате!

Еспресо
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
АстроХороскоп

Што е тоа што треба да го пробате според вашиот хороскопски знак во 2020 година?

Еспресо
Секој знак е посебен и има свои одредени карактеристики. Овенот и Рибата нема да ги усреќат исти работи, но доколку ги набљудуваме поединечно, можеме да...
Дестинации и Дегустации

Најлуксузниот хамбургер пристигна: Доколку сакате да го пробате, потребни ви се само 1600 долари (ФОТО)

Igor
Долго време се зборуваше за најскапиот хамбургер во светот кој чинеше 900 долари и се служеше во Јапонија. И додека сите мислевме дека полуксузно од...
Лајфстајл

Пробајте ги уште денес – 5 НАЈТЕШКИ секс пози кои ќе ве препородат

Igor
Британскиот произведувач на долна облека “Ann Summers” објави “пет најтешки сексуални пози” и ги предизвика луѓето да ги испробаат. Како што велат тие, позите бараат...
Секојдневие

Американски палачинки со чоколаден прелив: ФАНТАЗИЈА ОД ВКУСОВИ која морате да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Igor
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање… Состојки: – 2 јајца – 2,5 шолји брашно од 2,5 децилитри – 1 кесичка прашок за печиво –...