11.8 C
Скопје
22:22 - 26 февруари, 2024

Ознака : американски

Секојдневие

Американски психолог советува како правилно да го воспитате своето дете

Еспресо
– Бидете секогаш доследни во своето однесување, за детето да знае дека сте сериозни за она што го зборувате или правите. – Секогаш исполнете го...
Дестинации и Дегустации

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Американски познат музичар убиен во неговиот автомобил пред настап: Фановите очајни и во неверување!

Igor
Американскиот рапер Тре Да Кид пронајден е мртов во својот автомобил само еден час пред својот настап во Анаполис, тој бил убиен со огнено оружје....
Секојдневие

Американски палачинки со чоколаден прелив: ФАНТАЗИЈА ОД ВКУСОВИ која морате да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Igor
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање… Состојки: – 2 јајца – 2,5 шолји брашно од 2,5 децилитри – 1 кесичка прашок за печиво –...
Дестинации и Дегустации

Се топат во уста – Американски палачинки со јаболка и цимет

Igor
Вкусот на јаболко и цимет во комбинација со меко тесто сигурно ќе ви ги разведри тмурните денови во пролетта. Овој рецепт за палачинки е многу...