Tag : најдобриот

Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро Слајдер

Неговиот живот се уште е мистерија, со уметноста предизвика скандали, а денес се смета за еден од најдобрите сликари на сите времиња

Еспресо
Микеланџело Мериси, подоцна наречен Караваџо е роден на 29 септември 1571, во местото Караваџо во близина на Бергамо, во семејството Ферма, имал помлад брат кој...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Славниот магионичар почина од коронавирусот – Замина најдобриот скротувач на лавови и бели тигри

Еспресо
Тој едноставно ги обожаваше животните, но и адреналинот… Рој Уве Лудвиг Хорн (75), славниот магионичар, почина од компликации предизвикани од коронавирусот. Тој на 28 април...
Убавина

Фризерите го открија најдобриот трик за волумен на косата

Еспресо
Потребни ви се само неколку минути од вашето време и еден производ… Иако рутината за миење на косата ни налага најпрвин да користиме шампон, а...
Сцена Хороскоп

5 хороскопски знаци за кои декември ќе биде најдобриот месец оваа година

Igor
Нормално за некои знаци декември нема да биде добар, но следниве 5 ќе се чувствуваат одлично. Овие знаци одново и одново ќе добиваат нови можности...
Лајфстајл Сцена

Таа го има најдобриот ЗАДНИК во светот, еве ДОКАЗ! (ВИДЕО)

Igor
Инстаграм манекенката со два милиони следбеници е новата „Мис бум бум“! Оваа бразилка победи на изборот за најдобар задник во светот кој се одржа во...
Кујна Сцена

Најдобриот готвач во светот СЕКОГАШ И БЕЗ ИСКЛУЧОК го почитува ОВА ЗЛАТНО ПАРАВИЛО кога подготвува ПЕЧУРКИ!

Igor
Печурките се редовна намирница на српските трпези – евтини се, вкусни и добро одговараат со цела низа различни специјалитети. Но, уверени сме дека секогаш ги...
Кујна Сцена

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао...
Лајфстајл

Сексолозите откриваат кој е најдобриот период од денот за секс

Igor
Сексолозите имаат мислење за тоа кој дел од денот е најдобар за водење љубов. Додека некои сметаат дека кафето е најдобриот начин за будење, тие...
Лајфстајл Сцена

„Тој е најдобриот човек кој постои“: Фановите бараат актерот да биде прогласен за личност на годината

Igor
Една од најомилените ѕвезди на Холивуд актерот Кијану Ривс, дефинитивно спаѓа во групата најсакани познати личности. Поради неговата непосредност, природност и скромност, актерот е обожуван...
Лајфстајл Сцена

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Igor
Тамара Тодевска благодарение на моќниот вокал и прекрасниот настап на Евровозија оваа година се закити со уште еден трофеј, кој всушност е и прв трофеј...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian