Ознака : уметноста

Секојдневие

ВИДЕО+ФОТО: Куќичка во природа поради која многумина би го напуштиле големиот стан во центарот на градот – Вака изгледа уметноста на живеењето во мал простор!

Еспресо
Шај е жената која одлучила својот живот да го помине во мала и скромна куќичка во природа…Својата филозофија за животот ја споделува со истомислениците на...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро Слајдер

Неговиот живот се уште е мистерија, со уметноста предизвика скандали, а денес се смета за еден од најдобрите сликари на сите времиња

Еспресо
Микеланџело Мериси, подоцна наречен Караваџо е роден на 29 септември 1571, во местото Караваџо во близина на Бергамо, во семејството Ферма, имал помлад брат кој...