10.8 C
Скопје
05:01 - 23 мај, 2024

Ознака : тодевска

БалканСлајдерСцена

Тамара Тодевска се разведува: „Одлучив да излезам од кафезот“

Еспресо
Популарната пејачка Тамара Тодевска по седум години брак, реши да стави крај на бракот со поранешниот кошаркар Александар Димитровски Мачка. Тамара изјавува дека долго време...
Uncategorized

Синчето на Тамара наполни една година – Погледнете дел од атмосферата (ФОТО)

Слободен печат
По годината во која се соочи со многу проблеми, Тамара конечно со причина за славење. Нејзиното второ дете, синчето Дарен наполни една година. Тамара заедно...
ЛајфстајлСцена

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Igor
По скандалот со химната и јавното извинување Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп, но таа сепак ќе настапува низ Европа. Поради погрешното интонирање...
ЛајфстајлСцена

Ремиксот на Cyrillic за евровизиската Proud предизвика интерес и на најголемиот музички канал (ВИДЕО)

Igor
Македонскиот бенд Cyrillic направи ремикс на песната Proud со која во Тел Авив не претстави Тамара Тодевска, а песната сега е објавена и на YouTube...
ЛајфстајлСцена

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Igor
Тамара Тодевска благодарение на моќниот вокал и прекрасниот настап на Евровозија оваа година се закити со уште еден трофеј, кој всушност е и прв трофеј...
ЛајфстајлСцена

МАКЕДОНЦИТЕ ја поддржуваат Тамара, но очекуваат и да ЗАРАБОТАТ!

Igor
Цела Македонија е во исчекување на вечерашниот настап на Тамара Тодевска во финалето од годинешниот „Евросонг“. Се почесто на социјалните мрежи може да се погледне...
ЛајфстајлСцена

ТАМАРА ПОВТОРНО БЛЕСНА: Овие нејзини зборови ги наполнија срцата на домаќините (ВИДЕО)

Igor
Нашата претставничка Тамара Тодевска настапи на сцената во Тел Авив, на 64-тото издание на „Евросонг“. Таа како и во полуфиналната вечер, со многу емоции, истакнувајќи...
ЛајфстајлСцена

Погледнете како изгледаше првата проба на Тамара на евровизиската сцена (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Нашата претставничка на Евровизија за оваа година, Тамара Тодевска отпатува во Тел Авив каде со пресната „Proud“ ќе ја претстави нашата земја, погледнете ја пробата....