Tag : proud

Лајфстајл Сцена

Ремиксот на Cyrillic за евровизиската Proud предизвика интерес и на најголемиот музички канал (ВИДЕО)

Igor
Македонскиот бенд Cyrillic направи ремикс на песната Proud со која во Тел Авив не претстави Тамара Тодевска, а песната сега е објавена и на YouTube...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Слушнето како малата Хана ја отпеа „Proud“ (ВИДЕО)

Igor
Кога ќерка ти ќе ја отпее песната што си ја создала за неа, напиша пејачката која сподели видеоснимка на која ДВЕгодишната Хана ја пее песната...
Лајфстајл Сцена

МАТЕМАТИЧКА ГРЕШКА НА БЕЛОРУСИЈА ја чинеше Македонија победа во делот на жирито

Igor
Еден твитер-корисник забележал мала грешка во доделувањето на поените од стручното жири на Белорусија. Колку и да се чини дека гласањето одеше беспрекорно, будните очи...
Лајфстајл Сцена

Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето

Igor
Нашата претставничка на Евровизија добива сè подобри и подобри критики во однос на песната, гласот и сценскиот настап. Свој осврт на песната даде и твитер-профилот...
Лајфстајл Сцена

МОЌНО И ВПЕЧАТЛИВО: Тамара со неверојатен настап на Евросонг (ВИДЕО)

Igor
Под редниот број 17, настапи Тамара Тодевска со песната „Proud“ во втората полуфинална вечер. Беспрекорна изведба, без ниту една најмала грешка, моќен вокал, заедно со...
Лајфстајл Сцена

ТАМАРА со „PROUD“ обезбеди пласман во финалето на Евровизија (ВИДЕО)

Igor
Одличниот настап и моќната порака на песната „Proud“ обезбедија пласман на Тамара Тодевска и Северна Македонија во финалето во Тел Авив. Заедно со нас се...
Лајфстајл Сцена

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Igor
Тијана Дапчевиќ со многу емоции го следела вчерашното полуфинале на Евровизија, очекувајќи го пласманот на Тамара во финалето. „Јас сум најгорда сестра во Европа во...
Лајфстајл Сцена

Познат евровизиски коментатор прогнозира ГОЛЕМ УСПЕХ за Тамара на Евровизија

Igor
Вечерва во Тел Авив, Израел, се одржува финалната вечер на Евровизија 2019, а под реден број 8 настапува нашата претставниичка Тамара Тодевска. Веќе е познато...
Лајфстајл Сцена

ПОЧНУВА ЕВРОВИЗИСКАТА ТРЕСКА: Тамара замина во Тел Авив

Igor
Тамара Тодевска денеска пристигнува во престолнината на Израел, каде во Тел Авив ќе настапи во втората полуфинална вечер на Евровизија. На вчерашната прес-конференција таа откри...
Лајфстајл Сцена

Познато под кој реден број ќе настапи Тамара во Тел Авив

Igor
Нашата претставничка на Евровизија ќе настапи во втората полуфинална вечер, на 16 мај, под реден број 17. Во истата полуфинална вечер се Ерменија, Ирска, Молдавија,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian