ТАМАРА со „PROUD“ обезбеди пласман во финалето на Евровизија (ВИДЕО)

Одличниот настап и моќната порака на песната „Proud“ обезбедија пласман на Тамара Тодевска и Северна Македонија во финалето во Тел Авив.

Заедно со нас се пласираа и Холандија, Албанија, Шведска, Русија, Азербејџан, Данска, Норвешка, Швајцарија и Малта.

Погледнете го уште еднаш феноменалниот настап на Тамара и подгответе се за големото финале на 18 мај:

Слични објави

Вежби кои ќе го променат вашето тело засекогаш (ВИДЕО)

Igor

Брз рецепт за плескавички од компири (РЕЦЕПТ)

Igor

Цел живот верни на една фризура – Овие познати дами не го менуваат својот имиџ за ниедна цена (ФОТО)

Igor

Северина направи хаос пред домот на Милан во Белград, па полицијата и нареди да се изолира две недели! (ВИДЕО)

Доколку ги делите овие особини со партнерот, ќе бидете заедно засекогаш!

Слободен Печат

Центарот за Социјални работи поднесе кривична пријава против Северина!

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет × четири =

Слични објави

Синди Крафорд доби наследничка: Ќерката Каја почна да гради модна кариера – погледнете ја како изгледа (ФОТО)

Igor

Крем супа со лук

Igor

Дневен хороскоп за 9 април 2019, вторник

Igor

Откриена актерката која ќе ја игра улогата на принцезата Дијана во последните сезони на хит-серијата „Круна“ (ФОТО)

Еспресо

Брена се вклучи во живо од луксузната вила, вниманието на фановите го привлече еден детаљ зад неа (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Земја каде важат необични правила: Овие работи можете да ги видите само во Јапонија! (ФОТО)

Еспресо