Ознака : Пласман

Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Панчо од ДНК по пласманот на фудбалерите на ЕП: Плачам, ми го исполнивте детскиот сон!

Васко Спасоски
Еден од најверните навивачи на македонските фудбалски репрезентативци вчера во историската победа над репрезентацијата над Грузија и пласман на Европското првенство во фудбал, беше еден...
Лајфстајл Сцена

МАТЕМАТИЧКА ГРЕШКА НА БЕЛОРУСИЈА ја чинеше Македонија победа во делот на жирито

Igor
Еден твитер-корисник забележал мала грешка во доделувањето на поените од стручното жири на Белорусија. Колку и да се чини дека гласањето одеше беспрекорно, будните очи...
Лајфстајл Сцена

ТАМАРА со „PROUD“ обезбеди пласман во финалето на Евровизија (ВИДЕО)

Igor
Одличниот настап и моќната порака на песната „Proud“ обезбедија пласман на Тамара Тодевска и Северна Македонија во финалето во Тел Авив. Заедно со нас се...
Лајфстајл Сцена

Познат евровизиски коментатор прогнозира ГОЛЕМ УСПЕХ за Тамара на Евровизија

Igor
Вечерва во Тел Авив, Израел, се одржува финалната вечер на Евровизија 2019, а под реден број 8 настапува нашата претставниичка Тамара Тодевска. Веќе е познато...
Лајфстајл Сцена

ОВИЕ натпреварувачи се пласираа во финалето на Евровизија

Igor
Заврши првата полуфинална вечер на Евровизија, а пласман во големото финале обезбедија 10 земји натпреварувачки. Некои од нив беа сосема очекувани, други изненадија, а имаше...