19.8 C
Скопје
02:10 - 16 јули, 2024

Познат евровизиски коментатор прогнозира ГОЛЕМ УСПЕХ за Тамара на Евровизија

Вечерва во Тел Авив, Израел, се одржува финалната вечер на Евровизија 2019, а под реден број 8 настапува нашата претставниичка Тамара Тодевска.

Веќе е познато дека нашата моќна балада привлекува сè повеќе внимание кај евровизиските фанови, но и кај целата европска публика. Пласманот на Македонија во финалето ги подгрева и прогнозите дека Тамара добро ќе котира и во конечната табела.

Така мисли и долгогодишниот коментатор на Евровизија, Грахам Нортон, кој пренесува за „Би би си“ дека Македонија оваа година испрати „голема балканска БАЛАДА“. Своето мислење, заедно со инсерт од настапот, тој го објави на профилот на Твитер на „Би би си“.

Потсетуваме, Македонија неколку години не се пласираше во финалето на Евровизија. Всушност, прва која не се пласираше беше токму Тамара Тодевска, заедно со Врчак и Адријан Гаџа во 2008 година. Оттогаш, па до сега, единствено Калиопи успеа да влезе во финалето во 2012 година во Азербејџан со песната „Црно и бело“.

За својот пласман, првичната реакција на Тамара беше дека „клетвата е конечно скршена“ и дека следуваат успешни настапи и резултати на Македоноја на Евровизија.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....