Tag : полуфинале

Лајфстајл Сцена

Синоќа се одржа првата вечер од Макфест, ова се финалистите (ФОТО)

Igor
Вчеравчер во Центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип се одржа првата полуфинална вечер од 34. издание на реномираниот фестивал „Макфест“. Фестивалски песни, балади, песни...
Лајфстајл Сцена

ОВИЕ натпреварувачи се пласираа во финалето на Евровизија

Igor
Заврши првата полуфинална вечер на Евровизија, а пласман во големото финале обезбедија 10 земји натпреварувачки. Некои од нив беа сосема очекувани, други изненадија, а имаше...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian