Синоќа се одржа првата вечер од Макфест, ова се финалистите (ФОТО)

Вчеравчер во Центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип се одржа првата полуфинална вечер од 34. издание на реномираниот фестивал „Макфест“.

Фестивалски песни, балади, песни со брз ритам, ништо ново, но сепак солидно како за прва вечер на фестивалот.

Среќа да влезат во финале имаа само десетмина изведувачи од вчерашните петнаесет..

Ова се резултатите од првата вечер (Во финале се првите 10).

Фото: Фесјбук

Вечерва е втората полуфинална вечер каде ќе се избираат десетте најдобри за финалната вечер закажана за во сабота.

Ова е листата на изведувачи кои ќе ги видиме вечерва.

Фото: Фејсбук

Слични објави

Меган и Хари си најдоа нов дворец во Лос Анџелес: Соседи им се Род Стјуард и Силвестер Сталоне

Еспресо

Босанската Парис Хилтон од врел базен скокна во снег – погледнете ја нејзината реакција (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Се сеќавате на Ранду? Погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Igor

За борба против коронавирусот: Џенифер Анистон ја продава фотографијата на која позира гола

Еспресо

КОЈ Е БОКИ 13? Од шоумен, преку газда на телевизија, до затвореник во Шутка (ВИДЕО)

Igor

Арнолд Шварценегер тужи руска компанија поради андроид кој е идентичен на него (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

18 + три =

Слични објави

Симон Трчевски ни испрати порака и запеа песна од Тоше Проески (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дали сонувате? Повеќето луѓе ги сонуваат овие соништа, еве го нивното значење (Прв дел)

Еспресо

Роден е Џим Келтнер, „Дивље јагоде“ го објавија петтиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ сака да создаде лажна слика пред јавноста: Зад затворени врати, таа е УЖАСНА МАЈКА!

Igor

Девојката која ја прекина Лигата на шампионите овој пат ПРОВОЦИРА со ЗАДНИКОТ! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Експлодира кавгата меѓу Цеца и Чедомир во емисија во живо: Зошто бев уапсена за убиството на премиерот? (ВИДЕО)

Еспресо