20.8 C
Скопје
16:31 - 28 мај, 2024

(ВИДЕО) Констакта на покрив на зграда ја одржа својата последна проба: Српската евровизиска претставничка се подготвува за втората полуфинална вечер

Пејачката Ана Ѓуриќ – Констракта ќе ја претставува Србија на изборот за песна на Евровизија во Торино, а откако на „Беовизија“ ја понесе победата со „In corpore sano“, српската претставничка не престанува да привлекува внимание.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by konstrakta (@konstrakta.djuric)


Српската претставничка ќе настапи утре во текот на втората полуфинална вечер, а денес Констаркта ја одржа својата последна проба со својот тим.

Ана на својот инстаграм – профил објави видео во кое забележа дел од атмосферата од последните подготовки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by konstrakta (@konstrakta.djuric)


За оваа проба избраа интересна локација. Последната проба Констракта и нејзниот тим ја оддржаа на покривот на една зграда во Торино.

Погледенете го видеото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by konstrakta (@konstrakta.djuric)

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед: „Црна паста за заби, колаген, здрава исхрана…“

еспресо

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо
Се вчитува....