ОВИЕ натпреварувачи се пласираа во финалето на Евровизија

Заврши првата полуфинална вечер на Евровизија, а пласман во големото финале обезбедија 10 земји натпреварувачки.

Некои од нив беа сосема очекувани, други изненадија, а имаше и такви за кои се типуваше дека се фаворити, но не успејаа да го поминат првото полуфинале.

На финалната вечер на 18 мај ќе ги гледаме: Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и Словенија.

Во оваа полуфинална вечер право на гласање имаа и Шпанија, Франција, како и домаќинот Израел.

Слични објави

Водителката Миа Костова ја победи короната: Благодарам на тие што се грижиеа за мене! (ФОТО)

Васко Спасоски

Од коронавирусот почина зетот на Виолета Томовска!

Васко Спасоски

Бекута им одржа лекција на колегите: Можеби ќе останеме без пари, но настапите не се повредни од ниту еден живот!

Еспресо

Најчудните барањa на светските ѕвезди: Ријана бара тепих со леопард принт, Лејди Гага постер од Дејвид Боуви

Еспресо

Орландо Блум сака да има деца со Кејти Пери!

Igor

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

12 + дваесет =

Слични објави

Малечкиот Кеба ја упропасти Северина! Подигнала кредит од 70.000 евра! Ставила под хипотека уште еден стан (ФОТО)

Igor

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Еспресо

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Еспресо

Пет “досадни” модни трендови кои никогаш не излегуваат од мода (ФОТО)

Igor

Маска со кафе за сјајна и мека коса

Igor

Џакузи, сонце, рај… Шварценегер изолацијата ја подигна на ново ниво

Еспресо