Вкупниот буџет за Евровизија 2019: 28,5 милиони евра – Радиодифузерот земал заем од Владата

Кога пред неколку месеци официјално беа пуштени влезниците, цената за сите три вечери беше околу 1.000 евра. Оние кои навреме не си набавиле влезници, сега само за финалната вечер ќе треба да издвојат 1.000 евра, а ни другите работи што им се неопходни на посетителите воопшто не се евтини.

За еден оброк треба да се издвојат 30 евра, бидејќи сокот чини околу 10 евра, а сендвичот 20 евра.
Целосниот трошок за организирање на евровизискиот спектакл се претпоставува дека ќе чини 28,5 милиони евра.

Радиодифузерот КАН има земено заем од 16,5 милиони евра од владата за да ги осигури финансиските средства за Евровизијата. КАН ќе го отплаќа својот долг во следните 15 години.

Слични објави

Совршен летен оброк: Полнети пиперки со сирење! (РЕЦЕПТ)

Igor

Дама која му пркоси на времето: 65-годишната манекенка изгледа ТОЛКУ ДОБРО во бикини, ја прашуваат ДАЛИ Е ОД ОВАА ПЛАНЕТА

Igor

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована го промени имиџот: Пејачот е вистински среќник! (ФОТО)

Васко Спасоски

Александра Пријовиќ е бремена? Лепа Брена случајно ја издаде снаата! (ФОТО)

Еспресо

Брајан Адамс во Скопје: Да не се брзате некаде? Јас планирам вечерва многу да пеам! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Лила, вака не е хумано: Дали е ова најжешката фотка на Филиповска за ова лето? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 19 =

Слични објави

Им цветаат рози! Водителката Елена Стефановска ужива на Малта со Бојан! (ФОТО)

Igor

ПОТРОШИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА: Бред Пит ѝ исполни стара желба на Џенифер Анистон

Igor

Џеј Ло приреди спектакл за роденденот на својот вереник (ВИДЕО)

Igor

Хороскопот открива кои мажи се склони на неверства

Igor

Кејт Мидлтон во службена посета на кол центар без маска: Каква порака војвотката им испраќа на Британците?

Еспресо

Откриен голем гаф со кој Меган го засрамила принцот Хари

Еспресо