Облече ист фустан како минатата година: Меланија повторно заблеска во креацијата од Prada (ФОТО)

Првата дама на Америка е позната по својот беспрекорен стил на облекување, но не е новост да облече исто парче облека.

Меланија Трамп на дружењето со мајките на американските војници кое го организираше американскиот претседател Доналд Трамп заблеска во фустан со боја на слонова коска.

Едноставната креација без ракави која ја следи линијата на телото и се спушта до колената на првата дама на Америка и стоеше како лиена. Везеното цвеќе на градите и по должина на десната нога му даде на овој стајлинг посебен печат.

Но, еден детаљ не помина незабележано.

Имено, едноставната креација без ракави со потписот на Prada првата дама на Америка веќе ја носеше минатата година на конференцијата за медиумите со јапонскиот претседател Шинзо Абе и неговата сопруга Аки Абе.

Иако, поради богатството во кое ужива како прва дама на Америка, госпоѓата Трамп може на секој јавно случување да се појави во нови креации на облека, но таа за овој пат од својот гардеробер избра веќе носен фустан.

Станува збор за модел кој веќе одамна е распродаден во целиот свет.

Слични објави

НЕ И Е ПРВПАТ: Ријалити ѕвездата покажа повеќе од потребното во фустанот под кој не носеше ништо (ФОТО)

Igor

Горат социјалните мрежи: Елена Велевска гола и сама во кревет! (ФОТО)

Васко Спасоски

Никола Ристановски: Кога не е на „даските кои живот значат“, поминува скапоцено време со својата преслатка ќерка (ФОТО)

Igor

Беше фатална убавица, со долгите нозе му го замати разумот и на Том Круз, а денес никој не може да ја препознае (ФОТО)

Еспресо

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Еспресо

Ваков фустан уште не сме виделе: Пресмел, предизвикувачки, а под него НИШТО! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

тринаесет − девет =

Слични објави

Ова е 21-годишната манекенка која носеше хиџаб наместо бикини

Igor

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Еспресо

Конечно добри вести од Австралија: Расел Кроу го покажа имотот пред пожарите и по дождот (ФОТО)

Еспресо

Од својата мајка го наследила добриот изглед: Ќерката на Гвинет Палтроу има 16 години и таа е вистинска убавица! (ФОТО)

Еспресо

Бајковито: Кога ќе видите каде живее Лидија Вукичевиќ, ќе се заљубите во нејзиниот дом веднаш (ФОТО)

Еспресо

ФОТО: Елен Деџенерис за првпат видена во јавноста по тешките обвинувања за злоставување на вработените – Сега е пристојна дури и со папараците

Еспресо