20.8 C
Скопје
03:09 - 16 јули, 2024

Ѓоковиќ во прегратка со најзгодната Хрватка – Најубавата новинарка воодушевена од Србинот (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ остави силен впечаток на хрватската новинарка Фани Стипковиќ која го оствари својот сон и направи интервју со најдобриот тенисер на планетата.

Првиот рекет во светот во моментот игра на Мастерсот во Мадрид, каде стигна до полуфиналето откако Марин Чилиќ му го предаде мечот, а токму во негов пресрет го направи интервјуто со преубавата хрватска новинарка.

Таа веднаш се пофали со интервјуто на својот Инстаграм, а колку е воодушевена од Србинот најдобро говорат зборовите кои ги напишала на заедничкаа фотографија.

View this post on Instagram

He is not only the number 1 tennis player in the world, he is an incredible human being who is using his talent and fame to spread the message of love & compassion and to make this world a better place. Thank you for a great interview @djokernole , you are an example to follow, an extraordinary athlete and even better person ??? …………………………………………………………………………………. ?? On nije samo najbolji tenisač svijeta, on je predivno ljudsko biće koje koristi svoj status i slavu kako bi prenio poruku ljubavi koju bi trebali imati jedni za druge i kako bi svojim porukama i djelima pomogao da ovaj svijet postane bolje mjesto. Hvala ti na intervjuu Nole, ti si stvarno pravi primjer uzornog sportaša i još kvalitetnije osobe. ??? Intervju s Novakom moći ćete pogledati uskoro na Novoj TV ? . . . . . _____________________________________________________________ #fanitv #exclusive #interview #novakdjokovic #tennis #champion #sport #tv #television #journalist #producer #producerlife #madrid #spain #croatia

A post shared by Fani Stipkovic (@fanistipkovic) on

„Тој не е само најдобриот тенисер на светот, тој е прекрасно човечко суштество кој го користи својот статус и слава за да пренесе порака со љубов која би требало да ја имаме едни за други и со цел со своите пораки и дела да помогне овој свет да стане подобро место. Фала ти на интервјуто Ноле, ти си навистина вистински пример за истакнат спортист и уште поквалитетна личност“, напишаа таа во коментарот на фотографијата.

Инаку оваа атрактивна блондинка стекна и светска слава кога во 2015 година беше прогласена за најсекси новинарка во светот во многу сериозна конкуренција.

View this post on Instagram

?? Nitko se ne vraća s putovanja takav kakav je bio ranije. Vidjeti nešto novo, odmoriti uši i oči od rutine…dotaknuti nepoznato, upoznati sebe mičući se od kolotečine. To nas širi, stvara nam nova iskustva, a to je jedino pravo mjerilo bogatstva. Najbolju perspektivu uvijek dobijemo s distance, upoznajući nove kulture i svijet na način da pomaknemo vlastite granice, odmičući se od kolotečine koja je najveći neprijatelj za ljudski duh. Ako zelite posjetiti neko mjesto, pobjeći iz zone komfora i napuniti vlastitu škrinju znanja i iskustva, @bookingcom i ja zelimo sudjelovati u stvaranju vase nove avanture na nacin da cemo vam omoguciti dodatan popust. Na linku se nalazi link sa svim informacijama, a vi mi ne zaboravite napisati gdje ste bili i kako vam je bilo, a ako na kraju odaberete Španjolsku, mozda se i vidimo ✨?✨? …………………………………………………………………………………. ?? Travel opens your heart, broadens your mind and fills your life with stories to tell. Hey guys! I’ve partnered with @bookingcom and we have prepared a special discount for all of you who want to travel, explore the world, expand your knowledge and make your soul grow. You’ll find the link for the discount in my bio section. Enjoy your adventure! ✨? …………………………………………………………………………………. ?? Viajar abre tu corazón, ensancha tu mente y llena tu vida con historias que contar. ¡Hola chic@s! Me he asociado con @bookingcom y hemos preparado un descuento especial para todos aquellos que quieran viajar, explorar el mundo, expandir su mente y sobre todo hacer crecer su alma. En el link, que esta en mi sección bio, encontrarás toda la información que necesitas para conseguir tu descuento. Que disfrutes mucho de tu aventura ✨? . . . #fanitv #travel #travelphotography #travelling #sponsored

A post shared by Fani Stipkovic (@fanistipkovic) on

Тогаш изјави дека една од желбите во работата и е да направи интервју со Владе Дивац.

Исто така, таа има голем број на фанови и следбеници и спаѓа меѓу најпосакуваните Хрватки.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....