Tag : облече

Инспирација и совети

Малку жени би се осмелиле вака облечени да излезат од дома: За стајлингот на манекенката зборува цел свет! (ФОТО)

Еспресо
Ресите и сребрената боја се во тренд, но кога ќе ги искомбинирате како Алесандра Амбросио тогаш тоа се претвора во стајлинг кој ја преминува границата...
Живот

Капути кои треба да ги облече секоја дама (ФОТО)

Igor
Најсигурниот избор се класичните и оверсајс моделите за кои не може да се каже дека никогаш не излегуваат од мода, но, тоа секако не значи дека...
Лајфстајл Сцена

Меган Маркл ги воодушеви сите со својот опуштен изглед: Повторно им пркоси на кралските правила (ВИДЕО)

Igor
Кога сте член на кралското семејство, тогаш во вашиот живот многу се разликува од животот на обичните смртници. Освен посебните правила за однесување и необичните...
Лајфстајл Сцена

Дејвид Бекам се облече како Елтон Џон и ги воодушеви фановите (ФОТО)

Igor
По летувањето со децата на југот на Франција, Дејвид и Викторија Бекам продолжија со одморот на јахтата на Елтон Џон со пејачот и неговиот сопруг...
Лајфстајл Сцена

Ретко кој би се осмелил да го облече она што Карлеуша го носеше на себе (ФОТО)

Igor
Од сини перја, до нежен розев фустан, па се до дречливо зелен фустан кој е последната комбинација во која Јелена Карлеуша се појави на снимањето...
Лајфстајл Сцена

Мелани Грифит (61) облече минијатурен шорц, но годините го кажаа своето (ФОТО)

Igor
Годините го направиле своето, Мелани Грифит остаре, но изгледа дека никој тоа не и го кажал. 61- годишната актерка облече мини тексас шорц и целосно...
Сцена

МОДЕН ДВОБОЈ: Кејт и Меган заедно на Вимблдон (ФОТО)

Igor
Британските војвотки Кејт и Меган се појавија заедно на престижниот тениски турнир Виблдон, а друштво им правеше и сестрата на Кејт, Пипа Мидлтон. Трите дојдоа...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

КОЛИНДА ОБЛЕЧЕ ТЕСЕН КОЖЊАК, РЕГИОНОТ ВО ДЕЛИРИУМ: Погледнете како изгледаше хрватската претседателска! (ФОТО)

Igor
Сјајно погоден ретро изглед, со кој потсети на филмовите од педесетите. Претседателската на Република Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ присуствуваше вчера на традиционалната прослава на американскиот Ден...
Сцена

Нејзината едноставност остава без здив: Само жена со стил може да се појави вака облечена (ФОТО)

Igor
Џорџ Клуни ја одведе сопругата Амал на романтично патување во Венеција, а адвокатката за човекови права и овој пат стави акцент на модата. Амал (41)...
Сцена

Облече ист фустан како минатата година: Меланија повторно заблеска во креацијата од Prada (ФОТО)

Igor
Првата дама на Америка е позната по својот беспрекорен стил на облекување, но не е новост да облече исто парче облека. Меланија Трамп на дружењето...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian