МОДЕН ДВОБОЈ: Кејт и Меган заедно на Вимблдон (ФОТО)

Британските војвотки Кејт и Меган се појавија заедно на престижниот тениски турнир Виблдон, а друштво им правеше и сестрата на Кејт, Пипа Мидлтон.

Трите дојдоа да го гледаат финалето меѓу Симона Халеп и Серена Вилијамс која и е пријателка на Меган, а доколку судиме според фотографиите тие уживаа во разговорот и насмевките.

Нормално, кога тие двете ќе се појават заедно веднаш се започнува со коментарите и анализите која е поголема „модна кралица“, а Кејт во оваа прилика си остана верна на својот стил.

Имено, таа облече зелен „Dolce and Gabbana” фустан со златни копчиња. Меган сепак се одлучи за бела кошула и плисирана сукња. Погледнете како изгледаа…

Слични објави

БЕЗ ШМИНКА, направи ГОЛЕМА промена! Карлеуша ПОВТОРНО шокира – ваква не сме ја виделе! Коментарите не запираат! (ФОТО)

Igor

Без шминка, филтери и фотошоп: Цеца го покажа своето ВИСТИНСКО ЛИЦЕ! (ВИДЕО)

Igor

ПРЕКРАСЕН ЛЕТЕН ВКУС: Торта со лубеница и наполитанки (РЕЦЕПТ)

Igor

Сочна, а крцкава: Домашна рол баклава! (РЕЦЕПТ)

Igor

Цеца воодушевена од дочекот во Штип: Погледнете со што ѝ била преполна собата! (ВИДЕО)

Igor

Дневен хороскоп за 16 ноември, 2019 година!

Igor

Остави Коментар

13 − тринаесет =

Слични објави

Откако Дунавка Трифуновска се пофали, нејзиното ново момче објави заеднички фотки: Започнувам љубовна врска со жена во вистинска смисла на зборот (ФОТО)

Еспресо

Благодарение на неверојатниот изглед Наташа Ли стана една од најпознатите Русинки на светот! (ФОТО)

Еспресо

Спасете се од првутот со природен шеќерен пилинг

Igor

Вака изгледа синот на Ана Бекута кој го оставила во дом за сирачиња! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најздравата житарка во светот!

Igor

Кој хороскопски знак најмногу мастурбира, а кој глуми оргазми?

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian